Elfogadták Gyöngyös 2025–2029-es gazdasági programját

gyöngyös

A testület március 27-i rendes ülésén elfogadta a 2025–2029-es időszakra
szóló Gazdasági Programot. A dokumentum a következő ciklusra vonatkozó
fejlesztési irányokat és stratégiai célkitűzéseket tartalmazza.

x Hirdetés

Éles vita bontakozott ki Gyöngyös következő öt évre vonatkozó gazdasági programjának elfogadása kapcsán, melyet minden önkormányzati ciklus kezdetén jogszabályi kötelessége megalkotni az új testületeknek. A gazdasági program célja, hogy Gyöngyös környezeti, kulturális és gazdasági adottságaira építve olyan jövőképet vázoljon fel, amely reális, megvalósítható célokon alapul. A gazdasági program egyik fontos eleme a közrend és közbiztonság megerősítése. A tervekben szerepel egyebek közt az is, hogy az önkormányzat szoros együttműködésben a rendvédelmi szervekkel nagy hangsúlyt fektet a kábítószer-kereskedelem, -terjesztés és -fogyasztás visszaszorítására. Emellett a városrendészet feladatellátási helyszíneinek bővítése, a polgárőrségek támogatása és a közterületi kamerarendszer fejlesztése is a program egyik pontja. Kitérnek emellett a közoktatási intézmények energiahatékonysági korszerűsítésére, a tömegközlekedési rendszer átalakítására, illetve az önkormányzati utak állapotának javítására is.

Egyéb testületi döntések
● Az ülésen a képviselők döntöttek a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer feltételeinek módosításáról annak érdekében, hogy több gyöngyösi fiatal részesülhessen szociális alapú támogatásban. Az önkormányzati ösztöndíjrész havi 25 ezer forint, melyet a Kulturális és Innovációs Minisztérium további 25 ezer forinttal egészít ki.

● A testület emellett döntött a MOHU-val kötendő szerződés előkészítésének megkezdéséről, amelynek értelmében az önkormányzat visszatérítést kaphat a hulladékszállítást követően.

● A képviselők jóváhagyták a 2025-ös évre szóló sport- és kulturális pályázatok kiírását is. Kulturális célokra április 11-ig, sporttámogatásra pedig április 15-ig nyújthatók be a pályázatok.

● Az ülés végén született döntés arról, hogy a képviselő-testület díszpolgári címet adományozott Miller Lajos Kossuth-díjas operaénekesnek, elismerve kimagasló művészi pályafutását és a városhoz, valamint a térséghez fűződő érdemeit.

x Hirdetés

A hajtóvadászat és törvényi szigorítás: zéró tolerancia a kábítószer-terjesztőkkel szemben

Húsvétra kalácskendőt hímeztek az asszonyok