Rendkívüli munkavégzés az Idősek Bentlakásos Otthonában

Olle Elina

2026. június. 27.

Továbbra is zavartalan a lakók ellátása: nagy mennyiségű palackos víz, limonádé, tea áll rendelkezésre, speciális mosdó-tisztítókendők segítségével a személyes higénia is megoldott, valamint az épület hűtése is folyamatos. A hajnali csőtörés miatt a Kistérségi Humán Szolgáltató Központ igazgatója rendkívüli munkavégzést rendelt el.

Mint arról már írtunk, csőtöréssel indult a harmadfokú hőségriasztás első napja az Idősek Bentlakásos Otthonában. A vezetőség és az önkormányzat azonban gyorsan intézkedett, a város palackozott vizet juttatott el az intézménybe, a vízmű szakemberei pedig megkezdték a hiba feltárását. Az intézmény ivóvíz- és használatimelegvíz-ellátása átmenetileg szünetel.

Ivóvíztartály az otthon udvarán
Fotó: Terjék Ferenc

A nagy mennyiségű ivóvizet a Vízmű, udvaron elhelyezett ivóvíztartálya is szolgálja, az önkormányzat pedig több mint 500 palack vizet szállított az otthonba. Mint azt a Kistérségi Humán Szolgáltató Központ közleményében kiemeli: a lakók ellátása a rendkívüli helyzet ellenére zavartalan. Az ásványvíz mellett folyamatosan limonádét és teát osztanak, figyelnek a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre.

A személyes higiéné feltételei szintén biztosítottak. A dolgozók speciális mosdó-tisztítókendők segítségével naponta több alkalommal gondoskodnak a lakók felfrissítéséről és tisztálkodásáról.

Az épület belső hűtése folyamatos, így az ott élők számára továbbra is megfelelő körülményeket biztosítanak, és a közösségi klimatizált helyiségek is folyamatosan elérhetők. A hétvégén emelt létszámú személyzettel biztosítják a folyamatos és biztonságos ellátást.

A látogatási rend változatlan. A hozzátartozókat azonban arra kérik, hogy cukros üdítők helyett hűtött vizet, friss gyümölcsöt vigyenek szeretteiknek.

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a csőtörés elhárításán.

Ne maradjon le a legújabb gyöngyösi hírekről!