Már 6 aranynál, és 3 ezüstnél tartanak a gyöngyösi búvárúszók

Olle Elina

2026. június. 28.

További 5 aranyérmet és 3 ezüstöt szereztek a gyöngyös búvárúszók a a dél-koreai Uszonyosúszó Világbajnokságon.

Aranyérmes lett a 4×200 méteres felszíni váltóval a Mátrai Erőmű Búvárklub három versenyzője, Kiss Nándor, Kovács Megyer, valamint Mozsár Alex – Bukor Ádámmal kiegészülve – , míg Varnyu Anna a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban szerzett aranya után 200-on és 400-on is második lett.

A 400 méteres férfi felszíni úszás döntőjén kettős gyöngyösi siker született: Kiss Nándor aranyérmes, míg Kovács Megyer ezüstérmes lett. Előbbi azonban tovább remekelt, 200 méteren is világbajnok lett.

Borítókép: Magyar Búvár Szakszövetség – Hungarian Divers Federation / Facebook

Ne maradjon le a legújabb gyöngyösi hírekről!