Az erdő és a zene gyógyít! Ismét Sástón muzsikált az erdő

Olle Elina

2026. június. 28.

23. évadához érkezett a Príma Díjas összeművészeti rendezvénysorozat, a Muzsikál az erdő, amely idén három térségbe látogat el: tavasszal a Hírös városban, Kecskemét és Lakitelek térségében, mától a Mátrában, ősszel pedig a Körösök völgyébe érkezik. A rendezvény célja a természet és a művészet összekapcsolása és a környezetvédelmi szemlélet fontosságának hangsúlyozása.

Szakvezetéses séta, helyi termékek bemutatóka, kézműves foglalkozás, erdőpedagógiai program, hangtál bemutató, gyermekműsor, klasszikus zene és divatbemutató. Egész napos programokkal kezdődött a Muzsikál az erdő- Mátrai Művészeti Napok rendezvénye Sástón. Kihirdették a fotó- és rajzpályázat győzteseit, majd Szabó Lajos, a Muzsikál az erdő Alapítvány elnöke és a rendezvény főszervezője köszöntötte az egybegyűlteket.

Mint elmondta: 23 éve, mikor a terv megszületett, bízott abban, hogy olyan rendezvénysorozatot álmodott meg, amely több tíz évet megél és a népszerűsége is töretlen lesz. A hőség az erdő szélén, a fák között nem érződött, így a zenészek és a látogatók is jól érezhették magukat. A cél, hogy minél több fiatalt megszólítsanak, hiszen fontosnak tartják, hogy ők is az erdei életközösség részévé váljanak, és mivel rájuk is hatással van a rohanó, információkkal teli világ, szükséges, hogy ők is lelassuljanak. A rendezvény idei mottója „Az erdő és a zene gyógyít!”. Nem véletlen, hiszen a természet közelsége bizonyítottan hozzájárul az egészségünkhöz, a művészet pedig kikapcsol. Ha ez a kettő találkozik, akkor jön létre az igazi gyógyír- hangsúlyozta Szabó Lajos.

Az Egri Szimfonikus Zenekar már szinte a kezdetektől része a programoknak

Beszédében elmesélte, hogy az Egri Szimfonikus Zenekar- akik már több mint húsz éve részesei a rendezvénynek- először furcsának tartotta a felkérést, hogy az erdőben muzsikáljanak. Hozzá vannak szokva a zárt térban való zenéléshez, a természetben pedig sétáló turisták, rovarok, madarak, esetleg szél van, így számukra is fontos a koncentráció. A főszervező aláhúzta: az első megdöbbenés után már nem volt kérdés, hogy a következő években is fellépnek a rendezvényen. Szabó Sipos Máté karnagy azt mondta: a környezethez illő dalokat választottak a Muzsikál az erdőre, koncertjük címe: A szépség dícsérete volt.

Szókovács Péter, Gyöngyös polgármestere is köszöntötte a látogatókat. Mint elmondta: „Az erdő nem kér semmit, viszont mindent megad. Csendet, friss levegőt, nyugalmat – az ember ezért szeret vissza-visszatérni a természetbe, ám 23. éve már nem csak ezért, hanem a Muzsikál az erdő programjaiért is. A város első embere hozzátette: a rendezvény több, mint egy kulturális esemény, ez egy fontos találkozás, amelyben a művészet és a természet azt adja a látogatóknak, amire mindenkinek szüksége van.

Ne maradjon le a legújabb gyöngyösi hírekről!