A két napos városi véradás első napján közel 80-an adtak vért, köztük többen első alkalommal döntöttek úgy, hogy segítenek másokon. A keddi nappal kiegészülve, összesen 120 véradó jelent meg a Károly Róbert Campuson. Hasonló akció legközelebb ősszel lesz.
A Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem gyöngyösi Campusán szervezték meg a városi véradást, amelynek első napján összesen 231 betegnek elegendő vér gyűlt össze. Baranyi Rita, a Magyar Vöröskereszt Gyöngyösi Területi Szervezetének munkatársa lapunknak elmondta: a nyári véradók számára fontos, hogy a segítségnyújtás előtt bőségesen igyanak és egyenek amellett, hogy magukkal viszik a kötelező iratokat. A legmelegebb hónapokban a legnehezebb véradást szervezni, hiszen ilyenkor kevesebb az önkéntes. Baranyi Rita hozzátette: pozitív változás, hogy egyre több fiatalt sikerült megszólítaniuk és segítségnyújtásra buzdítaniuk.


Két nap alatt összesen 120-an adtak vért, köztük többen első alkalommal döntöttek úgy, hogy segítenek másokon.














