Nem fújta be a szabálytalanságot a játékvezető, ezért egy rövid reklamálás után ököllel arcon ütötte az ellenfél játékosát az a férfi, aki ellen nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntette és súlyos testi sértés bűntette miatt emeltek most vádat – írja az Egri Járási Ügyészség.
Az eset még 2025 májusában történt egy megyei II. osztályú mérkőzés 83. percében Adácson, egy Tarnaörs-Petőfibánya találkozón. A verekedés miatt a meccset félbeszakította a játékvezető.
A sértettnek a bántalmazás következtében két foga is letört, a sérülés 8 napon túl, ténylegesen nagyjából 30 nap alatt gyógyult meg.
A nagy nyilvánosság előtt elkövetett cselekmény alkalmas volt arra, hogy a mérkőzés nézőiben megbotránkozást és riadalmat keltsen – emelik ki az ügyészségi közleményben.
A Gyöngyösi Járási Ügyészség nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntette és súlyos testi sértés bűntette miatt emelt vádat az agresszív játékossal szemben. A vádhatóság felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
A borítókép csak illusztráció!














