A magas hőmérséklet hatással van az ország villamosenergia-felhasználására. A nyári időszakban a klímaberendezések és hűtési rendszerek használata miatt változik a napi fogyasztási görbe, a terhelés elsősorban az esti órákban emelkedik. Az MVM közlése szerint a termelési és hálózati adatokat folyamatosan figyelik, rendkívüli beavatkozásra jelenleg nincs szükség.- tette közzé közösségi oldalán Mátrai Károly, az MVM vezérigazgatója.
A Mátrai Erőmű a jelenlegi időszakban is részt vesz a villamosenergia-igények kiszolgálásában. Az MVM Zöld Generáció portfóliójába tartozó erőművek az elmúlt héten a tervezetthez képest 11,5 százalékkal több villamos energiát termeltek, elsősorban a naperőművek magasabb teljesítménye miatt.
A hálózati társaságok adatai alapján az ellátás stabil. Az MVM Émász elosztási területén az elmúlt napokban a csúcsértékek 690–750 MW között alakultak, ami megfelel az elmúlt két év hasonló időszakainak. A csúcsterhelés jellemzően 20 óra körül jelentkezik, 750 MW körüli értékkel.
Az MVM szerint ebben az időszakban segítheti a rendszer egyensúlyát, ha a fogyasztók lehetőség szerint mérséklik vagy időben eltolják az energiaigényes berendezések használatát.
A társaság azt is közölte, hogy a hétfőre és keddre előre jelzett legmagasabb hőségriasztási fokozat miatt vizsgálják a halasztható, tervezett áramszünettel járó munkák későbbi időpontra ütemezését.













