Bajba került a tó – videón, hogy mit kéne tettünk

Több, mint egy órás film készült arról Ljasuk Dimitry magyar–ukrán független filmesnek köszöngetően, hogy hogyan kell jobban vigyáznunk és óvnunk a Tisza tavat. A A környezetvédelmi aktivista, reklámszakember, a Tisza-tó zöldnagykövete azt mondja, azért készítette ezt a filmet, hogy elősegítse a változást, hogy „tudatosabbak legyünk és hogy megpróbáljam pozitív irányba terelni a Tisza-tó jövőjét”.

x Hirdetés


Közép-Európa egyik legvadregényesebb tava a Tisza-tó. Ötven éve sincs, hogy a mérnökök létrehozták, eredetileg azért, hogy biztosítsák a Kiskörei Vízerőmű működéséhez szükséges egyenletes vízhozamot, ám a tó most bajba került. Azzal ugyanis senki nem számolt, hogy kiemelt turisztikai célpont lesz, és ahogyan Ljasuk Dimitry rendező mondja: „Mindenki látni akarja, élvezni és elvenni belőle valamit.” – olvasható az index.hu-n

Ljasuk Dimitry ebben a filmben azt mutatja meg, hogy milyen írott és íratlan szabályokat kell betartani annak érdekében, hogy a világörökség részét képező Tisza-tó megmaradjon olyannak, amilyenné a természet formálta. Vízirendőrök, természetvédelmi őrök, túravezetők, horgászok, vízimentők mondják el, hogyan lehetne megvédeni, megőrizni a tavat.

A Tisza-tó írott és íratlan szabályok című filmjét Ljasuk Dimitry több hónapig forgatta, vágta, majd 2024. július 19-én publikálta.

Ljasuk Dimitry a Tisza-tó írott és íratlan szabályok című filmjével azt szeretné elérni, „hogy a turisták, horgászok, hajósok és biciklisek felvilágosultabban érkezzenek a Tisza-tóra, alázattal és tisztelettel menjenek a vízre, partjára és a természetvédelmi területekre; hogy megelőzzem a baleseteket, a felelőtlenséget, a tudatlanságot, a konfliktusokat, az esetleges pusztítást – hogy jobban vigyázzanak a Tisza-tóra és élővilágára”.

x Hirdetés

Szalagkorlátnak csúszott egy autó

Strandol a Nápolyi – produkciók, sütés, koktélozás, tánc, diy

Strandol a Nápolyi – produkciók, sütés, koktélozás, tánc, diy