A gyöngyösiek túlnyomó többségének véleménye szerint biztonságosabb és élhetőbb a város, mióta működik a Városrendészet által indított Szomszédom a felügyelő program – derül ki abból a tanulmányból, melyet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorhelyettese, és Ferenczy Dániel, a gyöngyösi városrendészet vezetője készített.
A kutatás a szubjektív biztonságérzet mellett kiterjedt a járőrszám ismeretére, a közrend fenntartására a közösségi rendészet megteremtésének előnyeire. A vizsgálatból sok más mellett kiderült, hogy az állampolgárok válaszai alapján megállapítható, hogy biztonságosabb a város a Szomszédom a felügyelő program működése óta, hiszen a gyöngyösi lakosság 70%-a szerint pozitív irányú elmozdulás történt, ami növelte a lakosság biztonságérzetét. A Gyöngyös környéki településen élők 22%-a, az egyéb településen élők 8%-a szerint biztonságosabb a település a célzott közösségi rendé-szeti modell alkalmazása óta. Ez pedig magával hozza azt is, hogy más településeket is igény mutatkozik hasonló program bevezetésére.
Emellett kiderült, hogy a kérdőívet kitöltő személyek szinte mindegyike, azaz 99,3%-a szerint hasznos formátum a járőrszám, amelyben a telefon felhívását követően azonnal tud az állampolgár a felügyelővel beszélni és ezáltal intézkedést kérni. A gyöngyösi lakosság több mint 90%-a szerint szimpatikusabb a járőrszám hívása a 112-es segélyhívóval szemben. Külön érdekesség az eredményeknél a Gyöngyös környéki településen élők válaszai, akiknek lakóhelyén a járőrszám nem létezik, azonban mindegyikük szerint bizalomgerjesztőbb bejelentési forma.
A teljes tanulmány ITT olvasható.