Idén is megszervezte a Magyar Rákellenes Liga Gyöngyösi Alapszervezete a rózsaszín október, valamint a mellrák elleni küzdelem világnapja alkalmából a figyelemfelhívó rendezvényét. A résztvevőket Dr. Szén Gabriella önkormányzati képviselő köszöntötte, aki elmondta: döntéshozóként és az Egészségügyi Bizottság tagjaként, valamint korábban rákgyanúval érintettként kiemelten fontos számára, hogy minél több helyen, és minél gyakrabban felhívja nőtársai figyelmét a szűrések fontosságára.
Az adatok szerint minden 11. nőnél fejlődik ki rosszindulatú daganat az emlőben, a második leggyakoribb halálok a nők körében. Évente több mint 7ezer nőnél állapítják meg az emlőrákot és 2 ezren bele is halnak a betegségbe. Az idejébe felfedezett kór azonban több mint 90%-ban gyógyítható. A legérintettebb korosztály, vagyis a 45-65 év közötti nők számára 2002 óta küldenek meghívót szűrésre, de fontos, hogy 45 év alatt is folyamatosan járjunk szűrésekre, és tartsunk önvizsgálatot. Az emlő a menstruáció utáni 7. napon a leglágyabb, ekkor a legkönnyebb kitapintani a daganatot.
Dr. Watti Jezdancher, a gyöngyösi kórház orvosigazgató helyettese „A cukorbetegség és a rák” címmel tartott előadást, ahol kiemelte: fontosak az ilyen események, hiszen sajnos kevés platform létezik, ahol személyesen lehet kérdezni a betegségről. A főorvos hozzátette: megdöbbentő, hogy a cukorbetegség kialakulása az elmúlt másfél évtizedben 71%-kal emelkedett. Ez az életmódváltásnak köszönhető, hiszen az evolúció során az ember nem a jóllakottságot szokta meg, hanem inkább az éhezést. Emiatt számos olyan hormon és vegyület van már a szervezetben, amelyeknek vércukorszint-emelő hatása van. Már évtizedekkel ezelőtt megállapították, hogy van összefüggés a két betegség között. A cukorbetegnél 10%-kal nagyobb a valószínűsége a rákos sejtek kialakulásának, mint másoknál. Aki betegségét nem kezeli megfelelően, sokkal súlyosabb és veszélyesebb a rákos megbetegedés folyamata.
Az esemény végén a jelenlévők rózsaszín lufikkal és szalaggal indultak egy rövid városi sétára.