Életre kelti a Mátrát az erdészet

A téli tüzelőnek való fakitermelés után maradt kopár területeket igyekszik életre kelteni tavasszal az Egererdő Zrt. A társaság közlése szerint ilyen gyakran merül fel kérdésként az erdők sorsáért aggódók részéről, hogy mi történika letermelt erdők helyén?

x Hirdetés

Mint írják, az új erdők létrehozásáról többek között csemeteültetéssel, a fiatalosok folyamatos ápolásával, az esetlegesen károsodott csemeték pótlásával gondoskodik az erdőgazda. Az erdőbe látogatók számára a néhány centiméteres csemeték ültetése vagy az apró makkok elvetése azonban nem olyan látványos, mint amikor egy adott területről eltűnik az idős erdő. Hozzátették, hogy az erdőgazdaság által elvégzett fakitermelések területén- az őshonos erdőállományoknak köszönhetően – 85 százalékban természetes erdőfelújításra van lehetőség. Vagyis az idős fák makkjából, helyben fejlődnek ki azok a csemeték, melyekből fiatal erdő fejlődhet. Az Egererdő Zrt. idén tavasszal már közel 710 ezer csemetét ültetett el és több mint 30 mázsa makk elvetésére is sor került.

Fotó: Egererdő Zrt.

A társaság mellett kiemelt figyelmet fordít a kezelésére bízott védett értékek fenntartására. A védett és Natura 2000 területeket érintő erdészeti beavatkozásokat minden esetben egyezteti a helyi természetvédelmi kezelésért felelős Nemzeti Park munkatársaival. Az elmúlt évtizedekben folytatott, fenntartható erdőgazdálkodás eredménye, hogy a Zrt által kezelt területeken már teljesültek az EU biodiverzitás irányelvei. Az őshonos erdővel borított területeinek több mint 30%-a élvez hazai, vagy közösségi (EU-s) védelmet és a védett területek több mint 10%-án már nem végez az erdőgazdaság fakitermeléssel járó munkákat.

Borítókép: Egererdő Zrt

x Hirdetés
Megismétlődhet a tavalyi döntő

Megismétlődhet a tavalyi döntő

Kapcsolódások Napja – mindenkit összeköt a víz