Az év utolsó napján sem szabad megfeledkezni saját és mások biztonságáról, akkor sem, ha tűzijátékot vásárolunk. Tavaly országosan összesen 37 tűzeset keletkezett az eszközök használata során. A legtöbbször növények, kukák és a tűzijátékok égő maradványai miatt vonultak a tűzoltók. Az év utolsó napján Heves vármegyében összesen 80 tűzoltó van készenlétben, de tegyünk meg mindent, hogy nekik is nyugodt éjszakájuk legyen.
Arról már olvashattak honlapunkon, hogy a szilveszteri tűzijátékokat december 28-tól lehetett megvásárolni. A Heves Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felhívja a figyelmet, hogy a pirotechnikai eszközöket biztonságos távolságra tegyük a fűtőeszköztől, a tűzhelytől, mert a hő hatására idő előtt működésbe léphetnek, továbbá ne tároljuk együtt más éghető anyagokkal. Olyan helyre zárjuk el ezeket, ahol nem éri napfény, pára, víz és a gyermekek, háziállatok sem férhetnek hozzá. Ha valamelyik tűzijáték vizes lett, azt még azután se használjuk, miután megszáradt.
A szilveszteri tűzijátékokat nem szabad a házak, különösen a társasházak ablakából, vagy erkélyéről indítani, mert rendkívül tűz- és balesetveszélyes.
Az elhasznált tűzijátékok forró maradványait csak a kihűlése után dobjuk a kukába, mert gyakran emiatt gyulladnak meg kukák és közel álló autók, épületek.
Az év utolsó napján se feledkezzünk meg a házi kedvencekről sem. A kutyát, ha lehet engedjük be a lakásba, vagy biztonságosabb helyre, kapcsoljuk be neki a tévét, vagy a rádiót, hogy kevésbé hallja a durrogást, fokozottabban figyeljünk rá és nyugtassuk az este folyamán. Szilveszter éjszaka a nagy zajhatástól sok kutya megriad és elszökik, beszorul, beesik valahová, majd a tűzoltóknak kell kiszabadítaniuk a bajba jutott állatokat.
Ha tüzet, bajba jutott embert, állatot látunk, hívjuk a 112-es segélyhívó számot.