A Sakkpalota Komplex Képességfejlesztő Program mellett már a mozgásfejlesztést célzó SakkTesi foglalkozásokat is rendszeresen tartják az Arany János Általános Iskolában. Ez a Polgár Judit Módszer legfiatalabb programja. Október 14-én pedig elindulnak a kis harcosok meghódítani a világot, ugyanis az idei, a IX.Világsakkfesztiválra is szép számmal érkeznek a gyöngyösi diákok a Magyar Nemzeti Galériába.
Az intézmény közlése szerint nincs olyan nap a Gyöngyösi Arany János Általános Iskolában, amely ne szólna valamilyen formában a sakkról. Számos tanteremben, de még a folyosókon, közösségi terekben is megtalálható ez az igen népszerű táblajáték, ám ez itt sokkal többről szól, mint két egymással szemben ülő gyermek sakkjátszmájáról. Minden idők legjobb női sakkozója, Polgár Judit, a nevét viselő alapítvány égisze alatt egyedülálló módszert dolgozott ki a jövő generációi és az őket oktatók számára. Juhászné Dafkó Andreával a gyöngyösi intézmény igazgatója elmondta, az iskola pedagógiai programját 2019/2020-as tanévtől egészítették ki a Sakkpalota Komplex Képességfejlesztő Programmal, amely azóta is az első és második évfolyamon Képességfejlesztő sakk tantárgyként kerül be, harmadik és negyedik évfolyamon pedig a program a tantárgyakba integrálva valósul meg. A módszert tehetséggondozás keretében is alkalmazzák.
Misi Ágnes, az iskola pedagógusa szerint a tanulási nehézségekkel és a magatartási zavarokkal küzdő gyerekek is megtalálják benne azt a lehetőséget, amelyre éppen szükségük van ahhoz, hogy az esetleges kudarcokat feldolgozzák, elviselhetővé tegyék önmaguk számára. Az iskolában évek óta működik egy Sakk szakkör a tehetséges gyerekek számára, akikkel külsős sakkversenybíró, Molnár Dániel foglalkozik. 2019-ben pedig egy megyei szintű sakkversenyt is elindítottak, Ifj. Földi István emlékére, amely azóta is nagy népszerűségnek örvend, tavaly nyolc iskola csaknem ötven tanulója nevezett a versenyre. Idén november 11-én várják a fiatal sakkozókat a megyei megmérettetésre.
A mozgásfejlesztést célzó SakkTesi a Polgár Judit módszer legfiatalabb programja. A gyakorlatok a gyermekek képességi szintjéhez igazodnak, így kreatív kihívásként, játékos élményként élik meg a mozgáselemek elsajátítását. Idén már ez a lehetőség is adott az intézményben.