A Gyöngyös Körzete Kistérség Többcélú Társulás Társulási Tanácsa június 24-i rendkívüli ülésén tárgyalta Gyöngyössolymos Községi Önkormányzat kiválását a társulásból. A település képviselő-testülete úgy döntött, hogy 2026. december 31-i hatállyal megszünteti tagságát.
Gyöngyössolymos korábban, 2013-ban már kivált a társulásból, majd 2016 januárjától ismét csatlakozott több szociális és gyermekjóléti szolgáltatás biztosítása érdekében. Jelenleg a társuláson keresztül többek között az idősek nappali és bentlakásos ellátását, a támogató szolgálatot, a család- és gyermekjóléti szolgáltatásokat, valamint egyes pszichiátriai és szenvedélybeteg-ellátásokat veszi igénybe.
A Társulási Tanács ülésén emellett módosították a Kistérségi Humán Szolgáltató Központ alapító okiratát, döntöttek a Vámosgyörki Babóca Családi Bölcsőde megszűnésével összefüggő szervezeti változásokról, valamint egy, a társulás tulajdonában lévő gépjármű értékesítéséről is.











