Sokkal többet beszélgetnek egymással a diákok, mióta nem használhatják a telefonokat az iskolákban – ezt a Berze Nagy János Gimnázium igazgatója hangsúlyozta lapunknak. Dr. Czinder Péter kiemelte, a változásoknak rengeteg pozitív eredménye volt, ugyanakkor az oktatás modern felfogásában visszavetette a tanárokat.
Egy kormányrendelet alapján szeptembertől korlátozzák az okoseszközök és mobiltelefonok használatát az oktatási intézményekben. A Berze Nagy János Gimnáziumban a bizalomra fektetik a hangsúlyt, így a rendeletet betartását más oldalról közelítik meg. A portán nem kérik ugyanis a telefon leadását a diákoktól, aki nem teszi meg, arról automatikusan azt feltételezik, hogy nem is hozott magával okoseszközt.
A megelőlegezett bizalom pedig nem élnek vissza a diákok, mindössze egyszer kaptak valakit telefonhasználaton, vele szemben a házirend alapján jártak el. Kiemelte, amíg a diákok nem élnek vissza a helyzettel, addig náluk nem lesz táska vagy ruházat átvizsgálás sem.
Az igazgató szerint bevált a rendelet, ugyanis megszűnt az, hogy a diákok az órák közti szünetekben csak a telefonjukat bújják. Dr. Czinder Péter szerint, amíg korábban a kommunikáció a 0-ra szorult vissza, addig szeptember óta újra beszédtől és nevetéstől hangosak a folyosók.
Hozzátette, tanítási célból korábban sokat használták ezeket az eszközöket, így a modern oktatás részeként más alternatívákat találtak, például laptopokat használhatnak a diákok telefon helyett. Ezek cipelése, töltése, karbantartása azonban ugyancsak problémás.
A diákok szerint nehéz volt az átállás, de a bizalom kölcsönös a tanárokkal – ezt már Pántya Nóra, a diákönkormányzat elnöke mondta el, aki pozitívan értékeli a változásokat.