Éremátadással egybekötött bajnokavatót tartottak szerdán a Gyöngyösi Bugát Pál Kórház gyermekosztályán – a szívbeteg gyermekek mind bajnokok, mondta el Beck Mónika, Magyarország szívnagykövete, aki közel tíz éve szervez szívbeteg gyermekeknek programokat mozgásról, sportról, és betegségük elfogadásáról.
A Gyöngyösi Bugát Pál Kórház gyermekosztályára látogatott a Szív Bajnokai Alapítvány, hogy érmeket és plüssmackókat adjanak szívbeteg gyermekeknek. Az átadón Beck Mónika, Magyarország Szívnagykövete elmondta, minden gyermek bajnok, aki a gyermekosztályra bekerül. Célja, hogy a szívbeteg gyermekeknek megmutassa az életnek azt az oldalát, melyben el tudják fogadni saját betegségüket, megismerjék a mozgást, a sportot.
A nagykövet szintén veleszületett szívbetegséggel él és mint elmondta, 1991 óta szívritmus-szabályozóval él, ennek ellenére orvosi felügyelet mellett aktívan sportolt, korábban futónagykövetként volt ismert. Mint lapunknak elárulta, titulusának megváltoztatását maga kérte; betegsége révén sajnos már nem komfortos futnia, bár továbbra is úszik és biciklizik.
Az érmek átadásából kivette részét Varga-Sebők Nóri is, aki maga is szívbeteg bajnok, valamint Csontos Zsolt ,sárkányhajós világbajnok, valamint természetesen a Gyöngyösi Bugát Pál kórház gyermekosztályán ápolt bajnokok, akik mind felléphettek a folyosón felállított dobogó legfelső fokára, ahol nyakukba akasztották a Magyar Kajak-Kenu Szövetség által felajánlott érmeket, és kezükbe adták a Bajnok Macikat.
A Bajnok Maci kilenc éve hű társa Beck Mónikának. Egy futó ismerősétől kapta, a figura sárga kabátja pedig egy vörös szívet rejt, és mint az alapítvány képviselője elmondta, egy ilyen plüssállata minden, az alapítványba belépő szívbeteg gyermeknek van, „és elviszik az iskolába, ha kórházba kerülnek, és a maci ott van velük, akkor sokkal erősebbek, mondjuk egy vérvételnél nem sírnak.” Mint megtudtuk, a Gyöngyösi Bugát Pál Kórházba hozott ajándékokat a Magyar Honvédség gyűjtötte össze, és nem akármilyen mackókról van szó: „Mindegyik plüssnek van története, vagy gyerekkori emlék, vagy tulajdonosa már felnőtt, és már nem használja, de szeretné, hogy másnak még okozzon örömet, és mosolyt csaljon a beteg gyerekek arcára,” összegezte a nagykövet.