Kamu fotókkal hergelnek

Beváltotta a hozzáfűzött reményeket a július elején indult intézkedési terv, melynek célja a szubjektív biztonság érzetjavítása és a jogellenes magatartást tanúsítók kiszűrése volt – mondta közös sajtótájékoztatóján Hiesz György polgármester és Ferenczy Dániel a Városrendészet igazgatója.

x Hirdetés

A városvezető beszámolt arról, hogy tavasszal nemcsak Gyöngyösön, de más magyar településeken is furcsa helyzet állt elő. Megjelentek más városokból kéregetők, droghasználók, akik rendkívül sok problémát okoztak, valamit felerősödtek olyan hangok, akik azt igyekeztek bebizonyítani, hogy Gyöngyös egy szemetes város. Hiesz György kiemelte, hogy valóban vannak problémák, de azt határozottan cáfolta, hogy a városban nyakig érne a szemét. Így annak érdekében, hogy a helyzeten javítsanak, kidolgoztak egy közös tervet a rendőrséggel, július elsejével pedig szabadidős rendőröket és közterület-felügyelőket vetettek be. Zéró toleranciát hirdettek a bűnözőkkel szemben, az egyenruhások minden törvény adta lehetőségükkel éltek, hogy csökkentsék a szabálytalankodók számát.

Hiesz György beszélt arról is, hogy nem véletlen az, hogy nagy számú idegen jelent meg a városban és egy adott útvonalon sorra borogatják a kukákat. Egy közterületi-kamera felvételen ugyanis látszódik, amint egy férfi a Forrás utcában, fényes nappal autójával megáll, kivesz egy zsák szemetet, lefotózza, majd visszateszi az autójába és elhajt. A városvezető kifejtette, sokszor jelennek meg a közösségi oldalakon olyan szemetes fotók, amik nem beazonosíthatók, esetleg nem is Gyöngyösön készültek és amelyek célja csupán a hergelés. Nincs kizárva, hogy a felvételen látható személy is, ilyen célra használja fel az általa készített fotókat.

Ferenczy Dániel, a városrendészet igazgatója az elmúlt egy hónap kapcsán elmondta, hogy a folyamatos ellenőrzéseknek köszönhetően a nagyobb áruházak környékéről eltűntek a kéregetők, akik információk szerint a vasúthálózat melletti kistelepüléseken jelentek meg. Az elmúlt hetekben a városrendészek egyébként 90 esetben intézkedtek, több,  mint 700 ezer forint bírságot szabtak ki. 36 esetben adtak át a rendőrségnek bűncselekménnyel gyanúsítható személyt és több esetben fordultak szakmai szervezetekhez láthatóan zavart, önmagát ellátni képtelen emberek ügyében. Ez utóbbi egyébként nem a városrendészet feladata – emelte ki az igazgató. Beszélt a felderítést segítő közterületi kamerákról is, melyek száma az év végére meghaladhatja a 150-et. Ferenczy Dániel végül kiemelte a polgárőrök és a lakosság segítségét, akik számos jelzést továbbítanak, segítve ezzel a hatóság munkáját.

x Hirdetés

Máris meg van az egymillió – összegyűlt a Marci kezeléséhez szükséges összeg fele

Idén is népszerű a MATE gyöngyösi campusa

Idén is népszerű a MATE gyöngyösi campusa