Összesen 18 pedagógus és egy egyéb munkakörben dolgozó munkavállaló mondott le a Gyöngyöst is magába foglaló Hatvani Tankerületben július óta, és 14-en kimondottan a státusztörvény miatt hagyták el a pályát, derül ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete által megszerzett, G7 által szemlézett adatokból.
Január 1-étől lép hatályba a pedagógusok jogállására vonatkozó új jogszabály, melyre a sajtóban többnyire csak státusztörvényként hivatkoznak. A pedagógusoknak szeptember 15. és 29. között kellett nyilatkozniuk arról, hogy elfogadják-e az új törvény diktálta új feltételeket. Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára október elején azt jelentette be, csak 1205 pedagógus, a kar kevesebb, mint 1%-a nem írta alá az új státusztörvény szerinti kinevezését.
A G7 most azonban arról számolt be, hogy ez a szám a duplája is lehet: a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete kikérte a tankerületi központoktól a nyilatkozattételre nyitva álló határidő alatt, illetve a korábbi, nyári időszakban benyújtott lemondások számát. A PDSZ összesítése szerint összesen 2471-en hagyták el a közoktatást nyár óta, 2138 tanár és 333 nem pedagógusként dolgozó munkavállaló – azaz ennél valamivel többen, ugyanis ez az adat csak az állami fenntartású iskolákra vonatkozik, és vannak tankerületek, ahonnan a PDSZ nem kapott adatokat.
Korábban lapunk is kereste a gyöngyösi iskolákat is felügyelő Hatvani Tankerületi Központot, hogy megtudjuk, hány pedagógus hagyta el a pályát a státusztörvény miatt, de mi nem kaptunk választ. A PDSZ oldalán közzétett részletes, tankerületi szintű adatok között viszont már megtalálhatóak tankerületünk adatai, ezek szerint szeptember 15. és 29. között 14 pedagógus és 4 egyéb munkakörben dolgozó munkavállaló mondott le, a korábbi, nyári időszakban pedig további négy tanár, így a Hatvani Tankerületi Központ területén tavalyi tanév vége óta 19 fővel csökkent az oktatásban dolgozók száma.
Az Egri Tankerületben ez a szám 21; 12 pedagógus szeptemberben adta be a lemondását, öten pedig már a nyáron, és távozott négy, nem pedagógus munkakört betöltő dolgozó is, Heves vármegyében így összesen negyven munkavállaló hagyta el az oktatást.