További 5 aranyérmet és 3 ezüstöt szereztek a gyöngyös búvárúszók a a dél-koreai Uszonyosúszó Világbajnokságon.
Aranyérmes lett a 4×200 méteres felszíni váltóval a Mátrai Erőmű Búvárklub három versenyzője, Kiss Nándor, Kovács Megyer, valamint Mozsár Alex – Bukor Ádámmal kiegészülve – , míg Varnyu Anna a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban szerzett aranya után 200-on és 400-on is második lett.
A 400 méteres férfi felszíni úszás döntőjén kettős gyöngyösi siker született: Kiss Nándor aranyérmes, míg Kovács Megyer ezüstérmes lett. Előbbi azonban tovább remekelt, 200 méteren is világbajnok lett.
Borítókép: Magyar Búvár Szakszövetség – Hungarian Divers Federation / Facebook













