Bekeményít a MÁV a bliccelőkkel szemben

A bliccelőknek júliusban összesen 15,2 millió forintot kellett befizetniük a vasúttársaság kasszájába, ezzel pedig megdőlt a 2020 márciusában felállított rekord, amikor a jegy nélküli utasokból származó havi bevétel 13,3 millió forint volt – közölte a MÁV-Start.

x Hirdetés

A júliusi adat bírság összegén kívül jelentős mennyiségű késedelmi díjat és kamatot is tartalmaz, a legmagasabb egyösszegű befizetés pedig elérte a 148 ezer forintot is.  Az éves adatokat tekintve a MÁV-Start kasszájába januártól júliusig csaknem 80 millió forint folyt be bliccelések után, ami 40%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakával szemben.

A közleményben kiemelik, a vasúttársaság munkatársai idén az első hat hónapban levélkampányok és telefonos megkeresés útján már több mint 1500 fizetési megállapodást kötöttek a tartozást felhalmozó adósokkal, ez a mostani eredmény ennek is köszönhető. Emellett az sem elhanyagolandó, hogy a korábbi 8 ezer forint helyett már 25 ezer forint a bírság összege azoknak, akik a vonaton nem rendezik a tartozást. Amennyiben nem rendezik 30 napon belül a tartozást, akkor ez az összeg 50 ezer forintra emelkedik.

Mint ahogyan arról korábban beszámoltunk, a bliccelők sokszor nem csak azzal okoznak problémák az ellenőröknek, hogy nem vesznek jegyet, hanem agresszív viselkedésükkel a kalauzok testi épségét is veszélyeztetik. 2024 első felében már 55 esetben érte támadás a MÁV jegyvizsgálóit munkavégzés közben, ezzel az atrocitások száma lassan már utoléri 2023 egész éves statisztikáját, amely 78 ilyen esetet jelentett tavaly. Mint akkor írták, a szóbeli fenyegetéseken túl előfordult, hogy leköpték vagy megdobálták, de néhányszor még sörrel is leöntötték a munkáját végző jegyvizsgálót. Sajnos gyakran az agresszív utasok még ennél is tovább mennek, lökdösik, megütik, megrúgják vagy akár késsel sebesítik meg az ellenőrt.   

x Hirdetés

Tartályba szorult embereket mentenek a tűzoltók

Balesetveszélyes – lebontják az üdvözlőtáblát