Home office jön a hőség miatt

Olle Elina

2026. június. 25.

Magyar Péter ma, a kormányzati sajtótájékoztatón jelentette be, hogy otthoni munkavégzést rendel el az államigazgatásban. Egyes hivatalokban kevesebb ügyintéző lesz jelen személyesen, vagy akár be is zárhatnak.

Oroszi Beatrix országos tiszti főorvos elmondta: hosszú évek óta nem volt akkora hőség, amekkora most érkezik, a középhőmérséklet a 29 fokot is elérheti, ami történelmi rekord. Mint arról már írtunk: szombat éjféltől harmadfokú hőségriasztás lép életbe, a középhőmérséklet szombattól legalább négy napon keresztül 29 Celsius-fok körül fog alakulni, a csúcshőmérséklet az ország egyes részein 38-40 fok is lehet.

A tisztifőorvos hozzátette: a rendkívüli hőségben bárki rosszul lehet, ezért fontos, hogy fokozottan figyeljünk a környezetünkre, kiemelten az idősekre.

Bár tömegrendezvényeket nem függesztenek fel, a kormányfő arra kérik a szervezőket, hogy fontolják meg az események elhalasztását. A hőség érintheti a vonatközlekedést is, a sínek felmelegedése miatt járattörlések is előfordulhatnak.

Magyar Péter minden munkáltatót arra kért, hogy ahol lehetséges, ütemezzék az időjárásnak megfelelően a munkát és ha tehetik, otthonról végezzék el munkájukat.

Ne maradjon le a legújabb gyöngyösi hírekről!