Vörös kód: fokozott készenlétben a Hajléktalanok Gondozóháza

Major Gergely

2026. június. 22.

A rendkívüli hőség miatt elrendelt vörös kód idején fokozott készenlétben működik a Hajléktalanok Gondozóháza. Az intézmény kiemelt figyelmet fordít arra, hogy az ellátottak biztonságban vészeljék át a tartósan magas hőmérsékletet. – írják a Kistérségi Humán Szolgáltató Központ oldalán.

A vörös kód célja, hogy a szélsőséges időjárási körülmények között senki ne kerüljön életveszélyes helyzetbe. Ennek érdekében a gondozóház munkatársai fokozottan ügyelnek a megfelelő folyadékpótlás biztosítására, a hűvös pihenőhelyek rendelkezésre állására, valamint a hőség okozta egészségügyi kockázatok megelőzésére.

A hatályos protokoll szerint a hajléktalanellátó intézményeknek szükség esetén a közterületen élő, segítséget kérő emberek számára is biztonságos elhelyezést kell nyújtaniuk. Emellett szoros együttműködésben dolgoznak a regionális diszpécserszolgálattal a krízishelyzetek gyors és hatékony kezelése érdekében.

A szakemberek felhívják a figyelmet arra, hogy a nagy melegben különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás, az árnyékos helyeken történő pihenés, valamint a déli órákban a tűző napsütés kerülése.

Az intézmény arra kéri a lakosságot, hogy figyeljenek egymásra. Amennyiben közterületen rossz állapotban lévő vagy segítségre szoruló embert látnak, haladéktalanul kérjenek számára segítséget, hiszen egy időben érkező bejelentés akár életet is menthet.

Ne maradjon le a legújabb gyöngyösi hírekről!