Idén is csatlakozott a Múzeumok Éjszakája programsorozathoz a Mátra Múzeum. Az esti élményeket Rézfúvósok nyitották meg, ezt követően egy fotókiállítást is megtekinthettek az érdeklődők „Természetünk” címmel.
Később a múzeum pavilonjába nyertek betekintést, ahol egyebek mellett ősmaradványokat is bemutattak a múzeum dolgozói, de kertmozi, zseblámpás kincskeresés, valamint a Gyöngyösi Állatkert jóvoltából teknős és kígyó is várta a látogatókat. Emellett távcsöves bemutató és Szent Iván éji tűzugrás sem maradhatott el az estén.















