Idén is sokan csatlakoztak a Magyar Rákellenes Liga Gyöngyös Alapszervezete által tartott rózsaszín sétához, melynek célja évről évre az, hogy felhívja a figyelmet a főként nőket érinti betegségre. Teszik ezt mindig októberben, hiszen az őszi hónap, a mellrák elleni küzdelem hónapja.
Ilyenkor nem csak a prevención van a hangsúly, hanem a korai felismerés jelentőségén, hiszen Magyarországon az emlőrák a leggyakrabban diagnosztizált daganatos betegség a nők körében, de a férfiaknál is jelentkezhet.
A Magyar Rákellenes Liga Gyöngyösi Alapszervezete és a Gyöngyösi Bugát Pál Kórház közösen tartotta meg szokásos rózsaszín október rendezvényét a Mátra Művelődési Központban, ahol elsőként előadást hallhattak a betegségről, a prevencióról dr. Watti Jezdancher orvosigazgató helyettestől, majd a résztvevők rózsaszín lufikkal vonultak át a városon, melynek célállomása a Fő tér volt. Az esemény végén a már elhunytak emlékére pedig a Fő téren mécsest gyújtottak és környezetbarát lufikat engedtek a magasba.
A rózsaszín október még 2002-ben indult a lánchídi sétával és ahhoz kapcsolódtak be folyamatosan a szervezetek, köztük a Magyar Rákellenes Liga Gyöngyösi Alapszervezete. Tóth Lászlóné a szervezet helyi elnöke felhívta a figyelmet, hogy a betegség már a fiatalokat is érinti, de 40 éves kor felett feltétlen szükséges a folyamatos önvizsgálat és a szűrővizsgálatokon való részvétel. Az elnök kiemelte azt is, hogy az elmúlt 12 év során, mióta Gyöngyösön is megtartják a rendezvényt, egyre többen csatlakoznak a kezdeményezéshez és vállalják fel betegségüket.