6 országból, összesen 90 versenyző szállt ketrecbe a Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnokban, a Magyar MMA Szövetség elnöke szerint a verseny, valamint az azt megelőző edzői képzés hatalmas előrelépést jelent a sportág hazai fejlődésében.
A versenyt 2 ketrecben bonyolították le, az egyikben a 18 év alattiak, a másikban pedig a felnőttek küzdöttek. A fiatalok más szabályrendszerben harcoltak, nekik ugyanis fejre még tilos volt a támadás, a 18 év felettiek azonban már korlátok nélkül használhatták tudásukat. Összesen 17 korosztály, illetve súlycsoport versenyeit rendezték meg, a hazai harcosok mellett pedig többek között Szerbiából, Törökországból, Romániából, de még Portugáliából is érkeztek versenyzők városunkba. A Mátra Kempo SE lévén 3 gyöngyösinek is szurkolhattak a kilátogatók, így ketrecbe lépett Tóth-Kovács Gergő, Kiss Botond és Jónás Dusán is. Közülük Tóth-Kovács érte el a legjobb eredmény, a férfi juniorok -70,3 kg-os kategóriájában egészen a döntőig menetelt, ahol csak honfitársa, Kanyó Ádám tudta megállítani, ezzel pedig a második helyen zárt. Lapunknak a döntője után elmondta, az első meccs kiütéses győzelme után fantasztikus érzés volt, hogy a közönség állva tapsolt és őt éltette, magáról a versenyről pedig kiemelte, óriási dolog a Mátra Kempo SE-nek, valamint az egész hazai sportnak, hogy egy ilyen nemzetközi szintű verseny megvalósulhatott.
Az, hogy a gyöngyösi verseny, valamint az azt megelőző 2 napos edzői képzés miért volt mérföldkő a hazai MMA életében, Pap Valér, a magyar szövetség alelnöke segített megérteni. Mint lapunknak elmondta az MMA kevert harművészeteket jelent, amelynek hamarabb alakult ki a profi oldala a világhírű UFC miatt, mint az amatőr, olyannyira, hogy jelenleg célzottan MMA klubokkal nem is nagyon találkozhatunk. Ez amiatt lehet, mert a sport nem igazán van összefogva, hiszen, bár a különböző kultúrák, országok rendelkeznek a saját harcművészetükkel, nincs egy közös nyelv, egységes metódusok, az elődök nem tudtak kilépni a saját nemzeti határaikon túl. Kiemelte, sokszor igazából ugyanazt csinálja az, aki japán Kempo alapokkal rendelkezik, mint aki az orosz Sambo-t vagy éppen a brazíl Vale todo harművészeteket űzi. Pontosan ezért volt nagyon fontos, hogy létrejött egy nemzetközi MMA szövetség, az IMMAF, amely kezébe vette az egységesítést. Ennek egyik kulcs eleme volt a versenyt megelőző az edzői képzés, amit Andrew Mosanov, a nemzetközi szövetség fejlesztési igazgatója tartott, lényege pedig, hogy már az egységes módszereket, valamint szaknyelvet terjessze a más-más harcművészetekből érkező edzőknek, ezzel tovább erősítve az MMA-t, mint sportot.
Kókai Gábor, a Magyar MMA Szövetség elnöke elmonta, a gyöngyösi verseny létrejötte pont az amatőr oldal lemaradásának szempontjából is hangsúlyos volt, hiszen lehetőséget biztósított a hazai amatőr versenyzőknek, hogy egy rangos gálán, nemzetközi szinten is megmérettessék magukat. Kiemelte, köszöni és minden elismerése Dencinger Dávidnak, a Mátra Kempo SE elnökének a színvonalas rendezésért. A magyar szövetséggel kapcsolatban elmondta, a következő lépés, hogy szakszövetséggé alakulnak, amely egy újabb lépcsőfokot jelenthet a sport hazai életében.