Elszámolás vita állhatott a tavaly történt emberölés hátterében, a nyomozás lezárult, az abasári testvérpárnak előre kitervelt emberölés gyanúja miatt kell, hogy feleljenek a bíróságon – közölte ma Péter Kálmán, a Heves vármegyei-főkapitányság Vizsgálati alosztályvezetője.
A rendőr alezredes ismertette az ügy hátterét. Mint mondta, tavaly szeptemberben érkezett a jelzés a Budapesti Rendőr-főkapitányságra, hogy egy férfi bizonytalan körülmények között indult Gyöngyösre, majd elérhetetlenné vált. Autóját szeptember 13-án találták meg egy építkezés mellett, ám a jelek arra utaltak, hogy gyilkosság történhetett. Az építkezési vállalkozó megtalálásában minden eszközt bevetettek, végeztek terepkutatást, drónos felderítést, szolgálati kutyák és több, mint 150 rendőr bevonásával keresték a férfi, ám mindhiába. Majd kihallgattak mindenkit, aki üzleti vagy magánéleti kapcsolatban állt vele. Péter Kálmán elmondta, hogy a nyomozás során kihallgatott abasári testvérpár, akik üzleti kapcsolatban álltak a sértettel, nem tudtak elszámolni egyik autójukkal, így az autót kezdték keresni a rendőrök, amit végül másnap Gyöngyösön, a Kenyérgyár úton találtak meg csomagtartójában az eltűnt férfi holttestével.
Az ügy során összesen 50 tanút hallgattak ki, 464 bűnjelet rögzítettek és több tucatnyi szakértőt vontak be. A nyomozás most befejeződött, az ügyet vádemelési javaslattal küldték tovább a Heves vármegyei Ügyészségnek.
Az alosztályvezető elmondta azt is, hogy a gyilkosság egy gyöngyöshalászi építkezésen történt, ugyanis a beépített anyagok visszabontása után megtalálták a gyilkosságból származó lőszerhüvelyeket, illetve vérnyomokat. Összesen hat embert gyanúsítanak, az abasári testvérpárt emberöléssel, egy dunántúli férfi párost, akiktől a sportfegyver, a lőszerek és a hangtompító, őket lőfegyverrel való visszaéléssel, míg hozzátartozókat, akik a fegyvert rejtegették, szintén lőfegyverrel való visszaéléssel és bűnpártolással gyanúsítanak.
A nyomozás részleteit ismertető sajtótájékoztatón részt vett Rétvári Bence a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, aki kiemelte, hogy az elmúlt 4 évben nem történt olyan emberölés Magyarországon, amelynek az elkövetője nem került volna rendőrkézre, majd börtönbe. Hozzátette, hogy ez annak köszönhető, hogy Magyarországon a legszigorúbbak az erőszakos bűncselekményre vonatkozó jogszabályok, illetve, hogy közel 3 ezer rendőrrel több dolgozik, mint másfél évtizede. Elmondta, az emberölés az a bűncselekmény, amely ellene a legszigorúbban kell fellépni, hiszen az emberélet a legfontosabb védendő érték.