Önálló intézmény lesz a Városrendészet

2024. január elsejétől önálló intézményként működik a városrendészet, amely 2020-as átalakulása óta a legjelentősebb változás előtt áll – döntött a képviselő-testület. Az elmúlt években számos szakmai elismerést és díjat kiérdemelt városrendészet önállósodásáról októberben tárgyalt először a testület, amely most újabb részleteket tárgyalt meg a tervezett átalakulással kapcsolatban.

x Hirdetés

A Városrendészet önálló intézménnyé válásáról több körben tárgyalt a képviselő-testület, legutóbb az október 2-án tartott ülésen. Akkor még nem szavazták meg a Városrendészetet vezető Ferenczy Dániel által előterjesztett indítvány, most azonban a városrendészet igazgatója által felvázolt elképzelések közül a 15 fős grémium végül 14 szavazattal a létszámbővítéssel is együtt járó változatot fogadta el. Az intézménnyé váló városrendészet létszáma így a jelenlegi 30-ról 34-re emelkedik, ami lehetővé teszi, hogy a közterület-felügyelők a hétvégi éjszakai szolgálatot további két nappal kiegészítsék, hogy heti négy napon valósuljon meg a 24 órás járőrszolgálat, és a közterületi kamerák figyelése is folyamatossá válik.

Az átalakítás nagyobb rugalmasságot és önállóságot biztosít hazánk vezető vidéki városrendészetének, és arra is lehetőséget biztosít, hogy a városrendészek bértömege 20 százalékkal emelkedjen. A változások nyomán 48 millió forinttal többet fordít majd az önkormányzat a városrendészet működtetésére, de a közbiztonság remélt jelentős javulása érdekében a képviselők vállalták a pluszköltséget.

A város rendvédelme élénk viták tárgya volt az utóbbi időszakban, a Városom, Szeretlek Egyesület fő kampánytémájává is tette a közbiztonságot. A kormánypárti szervezet legutóbb az október végi testületi ülésen nyújtott be egy közbiztonsági tárgyú költségvetési módosító indítványt, melyben a városrendészetnek juttattak volna plusz forrásokat. Arról végül nem szavazott a grémium, mivel nem tartalmazott számszerű, költségvetési rendeletbe illeszthető javaslatot, és a polgármester arra kérte a VSZE képviselőit, várják meg a Városrendészet vezetőjének előterjesztését.

Akkor a tervezet vitája során városvezetés tagjai elmondták, szerintük Gyöngyös közbiztonsági problémáinak fő oka a rendőrség alulfinanszírozottsága, melyet a város enyhíthet, de nem pótolhat a Városrendészet megerősítésével. A város alpolgármestere, Kévés Tamás azóta nyílt levélben fordult a térség országgyűlési képviselőjéhez, Horváth Lászlóhoz, egyebek mellett azt kérve, hogy lobbizzon a Belügyminisztériumnál a gyöngyösi rendőrség létszámhiányának megoldása érdekében. A témáról korábban itt írtunk bővebben.

x Hirdetés
A Parlamentig vitte a gyöngyösi iskolák ügyét

A Parlamentig vitte a gyöngyösi iskolák ügyét

Élő: Ülésezik a képviselő-testület_2023.11.23.

Élő: Ülésezik a képviselő-testület_2023.11.23.