Tíz év után a tönk szélére jutottak a gyöngyösi szociális adományboltok. Aradi Mária és családja hónapok óta a saját főállású fizetéséből egészíti ki az üzletek bevételét. Olykor napi több tízezer forint a veszteség, ennek ellenére bizakodnak – írja a Népszava.
A bolt egészen a koronavírus járványig jól működött, akkor be kellett zárniuk, és el kellett küldeniük az alkalmazottakat. Aradi Mária szinte egyedül maradt. Később, a két helyet megosztva nyitotta ki, hol az egyikben, hol a másikban dolgozott, válogatott, hajtogatott, árusított. Próbált mindenhol ott lenni, kezdetektől együttműködve az Almavirág Összefogás Értékteremtő Szociális Szövetkezettel. Az üzletvezető a helyi kábítószerügyi egyeztető fórum elnökeként és az alacsony küszöbű ellátásban is dolgozik, a helyi szociális kerekasztalt vezeti koordinátorként, és a városi Bugát Pál Kórház felügyelő tanácsának a titkára. Mint mondta ezekkel a társadalmi megbízatásokkal minél több embert szeretnénk bevonzani a küldetésükbe, hogy a helyi társadalom szövete egészségesebb legyen.
Kiemelte, miután áfakörbe kerültek, s árat a vásárlókörük miatt nem emelhettek, 27 százalékkal többet kellett kitermelniük. Úgy, hogy a kispénzűekre fókuszáló konkurencia is egyre nagyobb kínálattal jelentkezett a városban. Akkor kitalálták, hogy harmadik üzletként megnyitnak egy használtruha-butikot, ahol a címkés, minőségibb termékeket magasabb árszinten is eladhatják. A bevételből az adományboltokat segítették. Mint mondja, „azért dolgozunk máshol főállásban, hogy a fizetésünk egy részét be tudjuk tenni az adományboltba, és ne kelljen bezárnunk”
Gyöngyös részvételi költségvetési pályázatán is indult a Kincsesbarlang szociális adományboltokat üzemeltető Almavirág Szociális Szövetkezet. Végül 408-411 arányban második helyen végeztek.
Facebook: Kincsesbarlang Adománybolt Facebook