Széleskörű összefogás eredményeként, ünnepélyes keretek között adtak át egy komplex játszóteret Mátraszentimrén. Előházi Péter, a település polgármestere elmondta, ez a fajta összefogás mindig is jellemző volt a Felső-Mátrára, hiszen kicsit elszigetelve élnek, a legközelebbi városok, mint Pásztó vagy Gyöngyös legalább 35-40 kilométerre vannak, így az ott élők is tudják, hogy össze kell fogni.
A hat települést magában foglaló Felső-Mátra lakosságszáma 453 fő, akiknek több, mint a 10 %-a gyermek, és a világjárvány óta az a tapasztalat, hogy egyre többen választják lakóhelyüknek ezt a természetközeli települést. A település iskolájába és óvodájába pedig nem csak a Felső-Mátrából hordják a gyerekeket, hanem a környező településekről is.
Előházi Péter elmondta, hogy az a játszótér amit most felavattak, talán hazánk legmagasabban fekvő ilyen típusú játszótere, hiszen leginkább a fővárosra, a gyorséttermek környezetében jellemző hasonló. Az eszközt egy vállalkozó ajánlotta fel, az önkormányzat pedig az alapot készítette el. Az esemény sikeréhez a Felső-Mátra Oktatásáért Alapítvány a díszítéssel járult hozzá, valamint egy kis jégkrémmel vendégelték meg a gyerekeket, akik pillanatok alatt birtokba vették a csúszdákkal tarkított játszóeszközt.
A település polgármestere hangsúlyozta, Mátraszentimre szeretete abban rejlik, hogy a településre vezető út, bármilyen irányból is érkezünk egy megtisztulás. A covid idején sokan menekültek fel a városokból, számos hétvégi ház cserélt gazdát, újult meg, aminek köszönhetően Mátraszentimre is felfrissült. Azok pedig akik akkor a településre költözte, rájöttek, hogy így is lehet élni és sokan maradtak. A polgármester elmondta azt is, hogy az utóbbi években megfordult a tendencia, egyre több iskolába végzett diák dönt úgy, hogy marad. Ez köszönhető egyebek mellett a folyamatosan fejlődő infrastruktúrának, a turizmusból eredő munkalehetőségeknek. Sőt, mint kiemelte a Mátraszentimrei Általános Iskola az egyetlen Magyarországon, ahol a síoktatás a tanmenetben szerepel, így nem is meglepő, hogy válogatott versenyzők kerülnek ki az intézményből és sokan síoktatóként tevékenykednek.
“Ha valamit a mai világban tudunk adni a gyerekeinknek, az a természet szeretete, az a közeg amiben vagyunk. Ha ezt magukkal viszik vagy magukba szívják, akkor nem lehet nagy baj a jövőjükkel”- tette hozzá