“Nem kérünk többet a harcból, az uszításból”

Szent misével kezdődött, majd koszorúzással emlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc 67. évfordulóján az október 23-án és azt követő időszakban történtekre a Szent Bertalan utcában lévő emlékműnél. Csárdás László külügyi referens beszédében arra hívta fel a figyelmet, Ma nem kérünk többet a harcból, a békétlenségből, az uszításból, ezekre közösen kell nemet mondanunk.  

x Hirdetés

Mit üzen nekünk ma, 2023. október 23-án az 1956-os forradalom és szabadságharc hős magyarjainak története? – tette fel a kérdést ünnepi beszédében Csárdás László, külügyi referens. Mint fogalmazott, “mindannyian érezzük, hogy az utóbbi időkben a világ veszélyesebbé, kiszámíthatatlanabbá vált, azok a fundamentumok, amelyeket a legtöbben magától értetődőnek gondoltunk, megdőltek, és az a relatív állandóság, amelybe kapaszkodni szeretnénk, szertefoszlott. Csak úgy, mint az 56-os magyaroknak, akiknek emlékében még elevenen éltek a második világháború borzalmai, nekünk is szembesülnünk kellett azzal a megrázó felismeréssel, hogy a történelem bizony nem ért véget a 21. században sem.” Hozzátette, “ Egyetértés és egység – szerintem a jelenkor szédítő sebességgel változó, kiszámíthatatlan világában e két intelem ’56 leghúsbavágóbb üzenete, bölcsessége.”

Csárdás László külügyi referens mondta idén az ünnepi beszédet

Majd felidézte, hogy Ukrajnában, tőlünk nem is olyan messze ma is háború dúl, ahol a béke alappillérei dőltek derékba. Így hát, mint kiemelte, meg kell őriznünk alapközösségeink egységét, belső feszültségeinket, ellentéteinket fel kell oldanunk, hiszen többek között ez is ’56 parancsolata. 

Végül beszédét azzal zárta, hogy “ Azok a hősök, akikre ma emlékezünk, mind úgy gondolták, hogy a közösségük, a hazájuk jövőjének garanciája a szabadság. Nem néztek félre, nem alkudtak meg, hanem egyetértettek abban, hogy elegük van az elnyomásból. Ma épp a harcból, a békétlenségből, az uszításból nem kérünk többet. Ma erre kell közösen nemet mondanunk. “

A beszédet követően a rendezvényt a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium diákjainak műsora színesítette, majd a jelenlévők, civil szervezetek, pártok elhelyezték koszorúikat az ‘56-os emlékműnél. 

x Hirdetés

Tűzoltók vonultak a Pesti útra- ám csak a vacsora égett oda

Egy szálloda vendégeinek adatait nyúlták le a csalók