Így alakul át a szemétszállítás júliustól

Továbbra is az NHSZ végzi a hulladékszállítást Gyöngyösön, miután a Mol, amely 35 évre koncessziós jogot szerzett megállapodott a jelenlegi szolgáltatóval. Így várhatóan az átállás zökkenőmentes lesz, a lakosok júliustól sem fognak változást tapasztalni a szolgáltatás minőségében.

x Hirdetés

Július elsejétől 35 évig mintegy évi 5 millió tonna magyarországi települési szilárdhulladék begyűjtéséért és kezeléséért lesz felelős a MOl-tulajdonban lévő MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. A társaság azt vállalta, hogy következő 10 évben mintegy 185 milliárd forint értékben hajt végre beruházásokat, és öt év alatt felépít egy új, évente minimum 100 000 tonna települési szilárd hulladék energetikai hasznosítására alkalmas létesítményt. Azt is megígérték, hogy 2040-ig a hazai települési hulladék jelenlegi, 32 százalékos újrahasznosítási aránya eléri a 65 százalékot, a hulladéklerakókba kerülő hulladék arányát pedig 10 százalékra csökkenti a jelenlegi 50 százalékról. A Mol jelenleg is évi 100–120 ezer tonna saját hulladékot kezel.- írja a 24.hu

A MOHU, mint koncessziós társaság a regionális szolgáltatókon, valamint azok közreműködőin keresztül végzi 2023. július 1-jétől a hulladékgazdálkodási tevékenységét, vagyis a jelenlegi közszolgáltatói rendszeren keresztül történik majd a szemétszállítás. Az Észak-Kelet magyarországi régióban a jelenlegi szolgáltató NHSZ Szolnok Közszolgáltató Nonprofit Kft. végzi majd továbbra is a szolgáltatást.

A társaság szerint a most működő hulladékgazdálkodási rendszer nem fenntartható. Az új rendszer egységes, kapacitásban és koordinációban is megfelelő szakmai háttérrel rendelkező, transzparens, európai szintű, jelentős beruházásokkal fejlesztett területet eredményez. A MOHU célja, hogy az átállás zökkenőmentes legyen, és a lakosság ne érzékelje a változásokat.

Borítókép: NHSZ Mátra Hulladékkezelő Nonprofit Kft.

x Hirdetés

Csúnyán átverte tanárát egy gyöngyösi diák

Részegen csapolt le több autót egy férfi

Részegen csapolt le több autót egy férfi